Звіт про роботу літнього мовного табору


Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, протягом двох тижнів з 28 травня по 08 червня 2018 року на базі Блажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було організовано роботу літнього мовного табору відпочинку з денним перебуванням English Summer Camp «Smile», метою якого було створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови.

Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, протягом двох тижнів з 28 травня по 08 червня 2018 року на базі Блажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було організовано роботу літнього мовного табору відпочинку з денним перебуванням English Summer Camp «Smile», метою якого було створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови.

Створення літнього табору з іноземних мов мало на меті забезпечення якісного навчання дітей іноземним мовам. Табір покликаний спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборі діти мали можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах тощо).

Літній мовний табір проводився під час канікул, коли школярі потребують відпочинку. Саме тому основна мета мовного табору була зацікавити учнів іноземними мовами та сприяти самостійній підготовці вдома.

Задачі:

•створити умови для здобуття дітьми необхідних мовних навичок;

•допомогти дітям непомітно подолати мовний бар'єр;

•надати можливість удосконалити свою розмовну мову;

•поєднати навчання із захоплюючим відпочинком;

•сприяти формуванню позитивної мотивації для подальшого удосконалення англійської мови.

Основне завдання, яке поставили вчителі перед початком роботи табору: виховання культури спілкування, прагнення до спілкування англійською мовою, висловлення власних думок та поглядів англійською мовою, розвиток та розкриття творчих здібностей школярів, спонукання до саморозвитку та самовдосконалення. Вчителі обирали різні форми занять для забезпечення учнів знаннями з теми, які надалі будуть для них корисними в школі та у випадку спілкування поза межами у англомовному середовищі.

У мовному таборі перебувало 35 дітей – це переважно учні початкової та середньої школи. Роботу табору організовували вчителі англійської мови Коханевич Л.В., Борисовець І.Н., Вежичанін Н.С. Була складена програма роботи. Діти ознайомились з режимом роботи мовного табору, були проведені ігри, під час яких учні обрали собі англійські імена, повторили англійський алфавіт, вчилися складали словосполучення та речення,
Робота літнього мовного табору була спланована за тематичними днями. Завдяки чому вдалося створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови. Табір було розташовано у кабінеті англійської мови, та кабінеті інформатики, який оснащено комп’ютерами з мережею Інтернет, мультимедійним проектором.

Слід відзначити насичену й цікаву програму, яку ретельно готували вчителі. Були проведені такі заходи: "Вікриття табору", "Веселі кухарі", гра "Відгадай країну", круглий стіл "Визначні місця Лондона", "The talent Show", "гра-вікторина "Як святкують дні народження в англомовних країнах", конкурс "Англійські прислів'я та приказки", конкурс малюнків "Моя країна Земля". Учні читали вірші, казки, розгадували кросворди грали в ігри та співали пісні.

Рухливі форми роботи на свіжому повітрі змінювалися пізнавальними сесіями у класній кімнаті.

У таборі панувала атмосфера взаємоповаги, зникли мовні бар’єри, комплекси й страхи. Ігри навчили дітей діяти однією командою, допомагати один одному.

Закриття табірної зміни відбулося у вигляді фінального концерту, на якому діти показали все, чому навчилися.

Висновок: Зважаючи на те, що наразі доступ до сучасних та цікавих мовних таборів, через їх ексклюзивність, а також через обмежену фінансову можливість батьків, має дуже вузьке коло дітей, такий шкільний проект є доступним для багатьох бажаючих, незалежно від рівня володіння мовою. Літній мовний табір дав можливість дітям вивчати англійську мову у цікавій формі, весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому. Поставлені завдання були виконані в результаті злагодженої роботи вчителів і дітей. Вся виховна діяльність в мовному таборі була організована відповідно до плану роботи на кожен день, учні отримали практичні навички в застосуванні англійської мови, навички роботи у команді та групах. Діти поділились думками та планами щодо нових проектів та видів діяльності, які б вони бажали мати наступного разу. Ігри навчили дітей діяти однією командою, допомагати один одному. Учні використовували мову як інструмент та мали можливість відчути наскільки вона корисна та гнучка. Наш літній мовний табір дав можливість дітям весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому, та показав дітям, що вивчення мови - це легко і просто.

/Files/images/20180531_112808.jpg

/Files/images/20180605_104442.jpg

/Files/images/20180530_111201.jpg

/Files/images/20180605_112328.jpg

/Files/images/20180531_115629.jpg

/Files/images/20180605_112334.jpg

Свято Останього дзвоника!!!

Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити.

По-сімейному тепло і водночас урочисто було проведено свято у Блажівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Право відкрити урочисту лінійку було надано директору школи Степанчі В.А.

Із щирими словами побажань звернулися до учнів та вчителів Блажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів гості свята: головний спеціаліст Відділу освіти Кибукевич В.О., який радив учням, щоб високі знання для них стали не просто шансом, а гарантією майбутнього працевлаштування, самореалізації та хорошої зарплатні. Привітали школярів також директор школи Степанча В.А. та заступник директора з навчальної роботи Борисовець Н.Т.

Слова подяки звучали і від четвертокласників їхній першій вчительці Харкевич Р.М., яка допомогла їм переступити першу шкільну сходинку, навчила розуміти прекрасне, палко любити свою Батьківщину, рідну мову. Дирекція школи підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами переможці предметних районних олімпіад, конкурсів, а також вручені Похвальні листи учням початкових класів за відмінні успіхи у навчанні. І ось хвилююча мить… Почесне право Останнього дзвоника надали найкращим учням школи: 11 класникам Кибукевич Надії і Борисовцю Євгену та 1 класникам Борисовець Діані і Мариничу Аркадію. Він сповістив присутніх про початок чудової пори – літніх канікул.

Завершилося свято виконанням пісні Наталі Май “Школа”
Свято вдалося! Чудових вам канікул, школярі!

До туристичного походу-готові!

З метою популяризації та подальшого розвитку туризму в нашому краї, ознайомлення з його елементами, пропагування здорового способу життя, а також виховання почуття любові до рідної землі вчителем географії Блажівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кибукевич С.О. 10 травня були проведені географічно-туристичні змагання серед учнів 9-го класу.

На шкільному подвір'ї зібралося чимало охочих подивитися на це дійство. Клас завчасно розподілили на дві команди: «Торнадо» та «Емоджі». Традиційно змагання розпочалося з привітання. Вже на перших хвилинах старту учні проявили серйозну підготовку. Захопливим видався наступний конкурс «Хто швидше залізе у спальний мішок», де кращою виявилася команда «Емоджі». Туристичний маршрут проліг до станції «Загадкова», де потрібно задіяти логічне мислення, проте жодна відповідь дев'ятикласників не співпала з правильною. Не менш цікавим був четвертий конкурс «Купини», де учасникам необхідно було подолати перешкоди, адже справжній турист має бути спритним та готовим до будь-яких труднощів. Тут уже кращою виявилася «Торнадо». На наступному етапі дев'ятикласникам потрібно зібрати в рюкзак найнеобхідніші речі для походу. Як виявилося, обидві команди зробили однаковий вибір, тож отримали відповідні бали. Шостий конкурс – «Голубина пошта». Перемогу здобуде та команда, в якій власноруч виготовлені паперові літачки пролетять якнайдалі. Найбільшу дистанцію подолали «голуби» «Торнадо», тож вперед виривається моя команда. В конкурсі топографічної карти «Емоджі» припустилась помилки, «Торнадо» набирає переможних обертів, що не ослабилися й на наступному етапі «Спортивний». Проте «Емоджі» не втрачає сил і отримує перемогу в конкурсі «Гербарій», завдання якого визначити рослину за її листком. І ось нарешті найочікуваніший для нас конкурс «Посуха». Звичайно, всіх мучила спрага (сонце того дня вирішило не ховатися від нас), і ніхто не відмовився б напитися холодної водички, це, власне, й було умовою конкурсу. Швидше спорожніла пляшка команди «Емоджі», певно їм у цьому допомогла жага до перемоги (до речі, цей конкурс оцінювався найвище). Ну й нарешті настав заключний конкурс «Краєзнавчий», де обидві команди так і не встигли скласти карту свого рідного Рокитнівського району.

Отже, слово журі. У підсумку команда «Торнадо» набрала 30 балів, команда «Емоджі»…30 балів. Нічия! Емоції зашкалювали. Дійсно, сили були рівні і команди завжди йшли «нога в ногу». За свої старання ми отримали солодкі подарунки, а набуті знання і навички допоможуть нам у майбутніх походах.

/Files/images/P5100810.JPG

День матері

Моя матусю, дякую тобі

За все, що маю і що буду мати.

І за життя дароване мені.

Тобі вклонюся низько, люба мати.

У травні, коли природа-мати виряджає свою доню-землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері. В Блажівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було емоційно, вихованці ГПД на чолі з вихователями Кибукевич Валентиною Миколаївною та Артимовець Анастасією Андріївною, підготували свято для мам та бабусь. Це ще одна нагода подякувати найріднішим за їхню любов і турботу, золоті руки, за пісні, які линули над дитячою колискою та недоспані ночі...

Зі щирими усмішками та іскорками в очах учні декламували вірші, співали веселі пісні, показували інсценізації, присвячені матерям.

В усі часи, всі народи пов'язують з мамою найсокровенніше, возвеличували її, як найбільшу святиню. Вона - корінь життя, берегиня роду людського, вона-квітка, промінь якої ніколи не в'яне, а розцвітає з плином літ усе ясніше. Не даремно ми кажемо: мати - Вітчизна.

У багатьох мовах світу слова "мама" починається з літери "ем". Не вірите? Переконайтесь! Майка - болгарська; Матка - польська, чеська; Мама - румунська; Мор - норвезька; Ме - в'єтнамська; Мудер - голландська; Мутер - португальська; Мер - французька. У народі споконвіку дуже шанують матір. Великим гріхом вважалось сказати грубе слово матері чи виявити не повагу. "Не соромся старої матері й латаної сорочки" - учить народна мудрість. Матусина свята любов оберігає і захищає дітей у далекій дорозі. Рідну неньку згадують в молитвах. Мати стоїть біля витоків нового життя. У цьому її Боже призначення і найголовніша сутність.

Дорогі матері, прийміть слова вдячності, любові і поваги! Нехай у Ваших очах не гаснуть усмішки! Від усієї душі бажаємо всім жінкам-матерям здоров'я, щастя, надійної чоловічої підтримки, домашнього вогнища, родинного благополуччя, взаєморозуміння і відповідного тепла від свої дітей та миру до всієї України.


/Files/images/32395261_188805675098178_4907812880931356672_n.jpg

"День Перемоги"

Минуло вже багато десятиліть з того 9 травня, коли закінчилася Друга світова війна. Тепер кожного року в цей день відзначається День Перемоги. Ми, сучасна молодь, навіть уявити не можемо всіх жахів війни. Нам дуже пощастило жити в мирний час, мати багато можливостей в житті. Ми знаємо про війну з розповідей старих та з книг з історії. А для мільйонів людей ці страшний події були реальністю.

Війна принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть немає могили... Молоді хлопці гинули в страшних боях, не скуштувавши як слід життя. Діти військових років не могли й думати про красиві іграшки. Вони не могли навіть нормально ходити до школи. Багато з них залишилися сиротами. А з війни поверталися каліки, не тільки з ранами на тілі, але й з болем у душі.

Та війна відкривала в людях і багато хорошого. Усі намагалися допомогти один одному в складних обставинах. Заради того, щоб звільнити рідну землю від загарбників, люди йшли на подвиги, жертвуючи своїм життям. А прабабуся розповідала, що в окупованому місті німецькі солдати підгодовували наших дітей. Бабуся казала, що війна жахлива саме тому, що в ній беруть участь та гинуть люди, які не відчувають ненависті один до одного.

Тому 9 травня - День Перемоги - свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною - мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам - живим і померлим - за їхній подвиг у День Перемоги - найменше, що ми можемо зробити. Ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому тепер живемо в мирі. Це допоможе нам вивчити гіркий урок історії і ніколи не повторювати його.

/Files/images/першокласник.jpg

"Прощавай, Букварику!"

У Блажівській ЗОШ під керівництвом вчителів початкових класів Степанчі Н.І.. Чернухи О.П. пройшло свято Букваря. Метою проведення заходу було висловлення поваги і подяки учнів своїй першій книзі - Буквареві. Учні представили квіткову абетку у долині квітів, куди завітав Буквар, Читанка, Математика, Рідна Мова. Школярі декламували вірші продемонстрували знання абетки, а також співали веселі пісні. Зі щирими усмішками та іскорками в очах першокласники прощалися зі своєю першою книжкою Букврем.

Заходи

до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії

на Чорнобильській АЕС

№ п/п Заходи Відповідальний
1. Година історичної пам’яті «Згадаймо всіх поіменно» Класні керівники 5-8 класів
2. Година спілкування «Трагедія – одна на всіх, страшна і неповторна» Класні керівники 9-11 класів
3. Читацька конференція «Пам’ять народу не убієнна» Педагоги-організатори Кибукевич Руслана Федорівна, Смик Оксана Григорівна, ЗДВР Коханевич Лілія Володимирівна
4. Заочні подорожі «Дорогами пам’яті» Вчитель історії Борисовець Богдан Іванович
5. Виставка книжково-ілюстративного матеріалу «Сторінками Чорнобильської Трагедії» Бібіліотекар Коханевич Людмила Петрівна
6. Тематична газета «Чорнобиль – біль і смуток мільйони постраждалих» Учнівське самоврядування
7. Бесіди: «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» Класні керівники 5-11 класів
8. Уроки пам’яті «І впав багряний лист, і чорним став навіки» Класні керівники 1-11 класів

"Веселі старти"

У Блажівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося традиційне свято бадьорості та здоров'я «Веселі старти». У спортивному залі зібралися учні школи. Школярі спостерігали та вболівали, а змагалися учні шостих класів. Усього було дві команди, команда "Сонцеград" та "Круті перчинки", які й боролися за перемогу в «стартах». Програма змагань була цікава й різноманітна: естафети на спритність, швидкість, розвиток координації рухів, уваги. Свято пройшло весело і дуже сподобалося гостям. Журі вручили капітанам команд грамоти та солодкі подарунки, які й стали нагородою за старання.

Свято 8 Березня

8 березня люди в нашій країні відзначають Міжнародний жіночий день. У цю дату всі жінки приймають вітання, а чоловіки вітають їх. Восьмого березня жінкам прийнято дарувати листівки, квіти, подарунки, а дівчаткам - ще й іграшки. День 8 березня призначений спеціально для того, щоб зробити приємне своїй мамі, сестрі, бабусі, подрузі, вчительці.

Свято 8 березня має цікаву історію. Міжнародний жіночий день з'явився на початку минулого століття, коли жінки масово боролися за свої права. Тому Восьмого березня важливо згадати, як багато роблять жінки для своїх близьких, для суспільства та Батьківщини. І варто б це згадувати не лише 8 березня.

7 березня…. Ранок…. Зранку учні приємно дивували жіночу половину школи – дарували їм вітальні листівки-витинанки, які самі заздалегідь виготовили. Приємне здивування на обличчях та щира вдячність радувала дітей.
А після уроків учні школи радо чекали працівників школи в спортивній залі. Святковий концерт, слова-вітання, вірші, пісні та танцювальні постановки радували глядачів. Усіх присутніх привітав директор школи Василь Васильович Степанча: побажав усім миру, злагоди та достатку їх родинам і країні. А ще побажав усій жіночій половині, щоб 8 березня їх, таких чарівних, чоловіки носили на руках!

Глядачі апродували стоячи! Приємно було чути позитивні відгуки глядачів після концерту… Дякуємо усім, хто долучився до підготовки і проведення свята. Ви – молодці! Дякуємо за передсвятковий настрій!

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В ШКОЛІ

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але варто замислитись, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу. Під час вивчення англійської мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.

З метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, етичного виховання, духовного багатства, моральної чистоти у школі було проведено «Тиждень англійської мови». Молодші школярі були активними учасниками та співорганізаторами всіх запланованих заходів.

Тиждень розпочався з робочої лінійки, на якій вчитель англійської мови ознайомила учнів школи із планом проведення та завданнями тижня.

У цей день також пройшов конкурс на кращу газету St. Valentine’s Day.

Також була організована виставка валентинок, в якій учні проявили себе справжніми художниками.

Команди учнів 3-х класів перевіряли знання в інтелектуальній розважальній програмі Quiz show «My leisure time». Змагалися команди Rainbow та Sun. Перемогу здобула команда Rainbow. Діти старанно виконували завдання та щиро раділи маленьким перемогам під час виконання завдань. Але як і в кожному конкурсі були переможці і переможені. Учні показали гарні знання та зацікавленість предметом.

Завершився тиждень змаганням «Crosswords» and «Riddles».

Переможці нагороджені грамотами, а учасники подяками на підсумковй лінійці.

Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!!!

Good luck!!!

День пам'яті героїв крут

Коли за щастя Батьківщини

"І знов, у котрий це вже раз

Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом'януть той славний час,

Себе принесли в жертву кращі з нас..."

Саме такими віршованими словами розпочався виховний захід у Блажівській школі "Під Крутами пішли у безсмертя...", присвячений 100-річчю вшанування пам'яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року.

Педагог-організатор та ЗДВР школи разом з учнями підготували та розкрили усім присутнім на заході історичні факти 100-річної давнини з переглядом відеоролику про бій під Крутами.

Учні, вчителі хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Крут та всіх полеглих за свободу та незалежність нашої Батьківщини.

300 наших ровесників 100 років назад пішли у безсмертя і стали героями. А герої не вмирають. Вони продовжують жити у пам'яті і справах наступних поколінь!

Конференція до дня соборності україни

Багато століть український народ виборював свободу, незалежність та державність. Історія залишила нам у спадок знакові події цієї боротьби, які підкреслюють волелюбність українського народу, його прагнення до незалежності. Однією з таких подій, яка є прикладом незламного духу нашого народу, є день проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року, який офіційно визнано Днем Соборності та Свободи України. Це стало єднанням східних та західних українських земель, народженням єдиної незалежної соборної держави. Поняття соборності України полягає не тільки в незалежності, територіальній цілісності та неподільності її території, а й в єдності духу, ідеї та прагнень українського народу.

Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

В Акті злуки проголошувалося:“Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка”.

В знак шани та об’єднання українських земель в Блажівській ЗОШ була конференція з нагоди відзначення Дня Соборності України. У холі школи створили виставку тематичної літератури “На шляху до Соборності”. Кибукевич Надія - президент органів учнівського самоврядування підготувала тематичну презентацію для учнів школи.

Двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

/Files/images/1.jpg

"Новорічна феєрія"

Феєрія новоріччя, святість різдвяного вечора - для кожного з нас один з найяскравіших, найтепліших спогадів дитинства. Осяяні чарівним світлом незабутніх дитячих вражень, вони й сьогодні підносять нас над плином повсякденності, повертаючи в чудовий світ, де панують незрівнянні аромати ялинки й мандаринів, таємничо шарудять обгортки від цукерок і солодко щемить у грудях від очікування сюрпризів. Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка. Діти нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням.

В Блажівській школі свята наповнені справжнім дивом, настрій особливо піднесенний. А для цього проведено всі необхідні підготовчі роботи, а саме здійснено естетичне оформлення всіх класних кімнат, приміщень закладу новорічними атрибутами, учні намалювали цікаві плакати, які чудово доповнювали інтер’єр спортивної зали та створювали святкову атмосферу, розмалювали шибки вікон казковими героями – Дід Мороз, веселі зайченята, сніговички, створювали їм гарний настрій та нагадували про переддень Нового року. Святкові Новорічні ранки для учнів відбулися 28 та 29 грудня. На гостину до школярів завітав Дід Мороз зі своєю онучкою Снігуронькою, казкові герої всім відомих казок. Цікаво продумані сценарії створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям та батькам. Школярі отримали солодкі подарунки.Дитячі щирі посмішки, очі з вогниками і метушливі рухи створювали атмосферу запального новорічного свята.

"Козачата - 2017"

20 грудня 2017 року в Блажівській загальноосвітній школі був проведений патріотичний захід "Козачата - 2017", в якому взяли участь учні 5-Б класу. Команди "Кобзарі" та "Козачата" змагалися у таких конкурсах: "Козацька естафета", "Смачні перегони", "Осідлай коня", "Лийся пісне", "Козацька сила", "Найдотепніший", "Сильний духом", та "Мудрий отаман".

Переможцями конкурсів стала команда "Козачата", яка отримала 13.5 балів. Вони були нагороджені грамотами та солодощами.

"Миколай мандрує світом!"

У грудні довгі ночі і такі короткі дні, але час у передсвятковій метушні летить дуже швидко. Не встигли оглянутись - як уже і Миколай ! А це особливе свято і для малих, і для дорослих. Його однаково чекають діти Франції та Німеччини, Голландії й Італії, Львова і нашої України, бо усім так хочеться відчути таємничий прихід Святого Чудотворця.

Щоріч Миколай кличе за собою людей, пропонує стати поруч і робити добро задля інших. Одні ще сумніваються... Хтось уже зробив перший крок. А деякі давно і впевнено ідуть за ним, за Святим Угодником, несучи радість у школи, інтернати, дитячі будинки.

Відбулося воно і в Блажівській ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів школи. Школярі чекали на свого покровителя, доброго Духа. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка від Миколая, намагалися добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.А на свято кожна дитина підготувала вірш, пісеньку, а допомогла їм у цьому класний керівник Кибукевич Світлана.За це в нагороду діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.

З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, шановні добродії, здоров’я, щастя, радості, спокою і миру Вам у Ваших родинах.

"Котилася коляда з високого горба..."

Самими радісними подіями зими є святкування Нового Року та Різдва Христового. Ці свята повторюються з року в рік, а значить, ми знову і знову з нетерпінням чекаємо цих веселих днів. Традиційно щороку проводиться 14грудня районний конкурс "Вифлеємська зірка". Багато учвсників з різних шкіл брали участь у святі. Зразковий фольклорний гурт "Полісяночка" (керівник Степанча Н.І.), своїм автентичним співом з Новорічними та Різдвяними вітаннями підкорили журі та учасників конкурсу, за що і отримали І місце.

Свято казки "Вовк і семеро козенят"

В Блажівській ЗОШ 15.12.2017року було проведено свято казки "Вовк і семеро козенят", яке підготували вихователі ГПД та учні 3-4класів. На заході була преставлена інсценізація казки "Вовк і семеро козенят". Вчитель хореографії підготувала танцювальний номер, який прикрасив свято казки. Учениця 3-А класу Коханевич Анна заспівала пісню "У казковому лісі". Глядачами були учні початкових класів, їхні вчителі, батьки та гості. Разом з улюбленими героями, глядачі навчилися поважати сильних і проявляти милосердя до слабких. Даний захід сприяв розвитку творчих здібностей, виконавської майстерності учнів, дав змогу учасикам та гостям долучитися до світу емоцій та почуттів, до світу прекрасного.

Конкурс "Об'єднаймося ж, брати мої!"

6 грудня у Блажівській ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений І етап Всеукраїнського конкурсу "Об'єднаймося ж, брати мої!". В ньому брали участь 24 учні 5-11 класів. Цього дня діти намагалися проявити свої таланти. Звичайно, їм це вдалося.

На розгляд журі було представлено безліч робіт, про те перемогу вибороли найздібніші учениці, а саме: Кибукевич Аліна Ігорівна (5-А клас; малюнок "Наша єдність") та Кибукевич надія Миколаївна ( 11 клас; твір "Разом ми єдині")

Так тримати!

Фізкультурно- патріотична гра "Нумо, хлопці!"

" У класі нашому такі красиві хлопці. Розумні, добрі, дружні та швидкі.За них сьогодні будем вболівати. І побажаєм щастя у житті.

Саме під таким гаслом пройшов виховний захід "Нумо, хлопці!" між учнями 3-А і 3-Б класу.

Було представленння, конкурси на кмітливість і логічність, швидкість, якість. Аособливо всім сподобався конкурс під назвою "А вам слабо?", де розкривалися вміння кожного хлопчика.

Глядачі гучними оплесками вітали учасників свята.

/Files/images/20171206_134852.jpg

ЕТНОГРАФІЧНИЙ УРОК "сВЯТО кАТЕРИНИ"

7 грудня відбувся відкритий урок з етнографії у 7 класі. Він був присвячений дню великомучениці Катерини, яке припадає на цей день.

Метою уроку було розширити знання про зимові свята українського народу, виховувати любов і пошану до історичного минулого України, бажання дотримуватись традицій та зберігати обряди наших предків.

Урок пройшов у формі свята, де учні із задоволенням і цікавістю приймали в ньому участь.

«Спорт для всіх»

Розминка від чемпіона

Кожна дитина любить бігати, стрибати, грати в активні ігри на свіжому повітрі. Рух викликає захват, дарує задоволення. Але сучасний спосіб життя, приводить до того, що виростаючи, дитина усе менше й менше рухається.

І що немаловажливо, заняття спортом зміцнюють характер і загартовують дух. Допомагають стати цілеспрямованими, учать організованості. Як говорив великий російський письменник Л. Н.Толстой, обов’язково треба струшувати себе фізично для того, щоб бути здоровим морально.

Ось і в нашу школу завітав чемпіон національної збірної по регбі Вадим Полюхович, який розповів про історію виникнення, правила гри, учні разом із спортсменом випробували на собі різні прийоми, захвати гри, показав етапи передачі м’яча. Також подарував учням щоденники за кращі малюнки на спортивну тематику від національно-олімпійського комітету. Адміністрація школи та учні завдячують за організовану зустріч.

Таким чином, заняття спортом потрібні кожній людині, що хоче залишатися здоровим, стати спритним, сильним, витривалим, навчитися переборювати труднощі. Любов до спорту повинна виховуватися з дитинства й розвиватися в кожній родині, допомагаючи залишатися здоровим і активним у кожному віці.

/Files/images/20171019_115724.jpg

свято першого дзвоника

1 ВЕРЕСНЯ завжди урочисте та хвилююче свято, з його приходом з’являються нові мрії та завдання, успіхи та досягнення, прагнення до змін на краще.

Саме цього дня на СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА на Рокитнівщину завітав народний депутат УкраїниВасиль Яніцький. В цей день народний депутат побував в Блажівській ЗОШ І-ІІІ ступенів в якій навчається 305 учнів, та де цього дня 31 школярів уперше переступили поріг місцевої школи, директорем якої єВасиль Степанча. Користуючись нагодою народний депутат вручив почесну грамоту Верховної ради України очильниці Блажівської сільської радиОксана Кулакевич. Привітав громаду села Блажове зі святом знань та пообіцяв педагогічному колективу подарувати для школи музичну апаратуру, а для першокласників передав солодощі.


/Files/images/21192671_1432164450235436_100403209741910085_n.jpg/Files/images/21270837_1432518510200030_5482168534164487091_n.jpg

Останній дзвоник–це чудова традиція, тепле родинне свято, яке не можна замінити. Востаннє лунає дзвоник для наших випускників, який кличе їх у подальший широкий життєвий шлях, сповнених надій.

26 травня 2017 року відбулося традиційне свято останнього дзвоника! Веселе і водночас сумне свято зібрало велику кількість учнів, учителів, батьків та просто гостей. Для когось це довгоочікувана мить, що дала початок відпочинку та літньому теплу, а для когось це були останні хвилини перебування в рідній школі. Випускники попрощалися зі шкільною партою, випустили у вирій кульки, дали останній дзвінок та подарували усім прощальний вальс.

Бажаємо випускникам світлої життєвої дороги, чистого неба, миру, щоб усі були щасливі та добрі, успішно вступили у навчальні заклади, а всім учням та вчителям – гарного літнього відпочинку, оздоровитися, набратися сил і всім повернутися у рідні стіни !!!

Дзвінок шкільний для вас останній,

Небес блакитних бірюза.

Веселий день, ясний світанок,

Прощальна на очах сльоза.

Нехай же вас Господь благословляє

У світлу путь на добрії діла.

На вірну стежку завжди наставляє,

Щоб доля в вас щасливою була.

/Files/images/20170526_092326.jpg

Роки, роки ,невпинні, невблаганні

Вони пливуть рікою в небуття

В безодні тихо тануть і зникають

На жаль рокам немає вороття

Життя -це таємнича книга

І скільки в ній незвіданих доріг

Ти озирнешся і помітиш

Як швидко пролетів за роком рік.

... На вулиці світить яскраве травневе сонечко, співають пташки. Час летить невблаганно і змінює все, що нас оточує. Життєва дорога людини також мінлива і нелегка, несе в життя і сум і радощі. Все має початок і кінець. Не можна сказати, що закінчується дитинство наших дітей. Однак день проводить невидиму межу між дитинством і юністю.

Під звуки вальсу, у святково прикрашену спортивну залу запрошуються ті, кому присвячується це свято – випускників, учнів 4-го класу Блажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У залі тісно від запрошених гостей. У перших рядах, звичайно ж, — мами, щасливі, дещо розгублені. Їх очі сяють радістю, переплетеною зі смутком, що так зрадливо видає їх справжні почуття в ту мить.

Якось раптом відчули, як швидко плине час. Ніби ще вчора привели вони до школи діточок своїх — перший раз у перший клас. А вони, ще зовсім маленькі, немов полохливі пташенята, тулилися до своїх мам. Та раптом підійшли до них їхні перші вчителі Наталія Іванівна Степанча і Катерина Сергіївна Борисовець. Взяли за руку і повели у світ знань. І пішли вони за ними так сміливо, немов другу маму в них відчули. Чотири роки під її опікою долали ази науки. А тепер, такі організовані й серйозні, грамотні, майже дорослі, вони — випускники.

/Files/images/20170525_123513.jpg

21 травня в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Класні керівники підготували та провели виховні заходи присвячені трагічним подіям того часу. Серед них – бесіди «Трагедія кримських татар», «Україна і сталінський геноцид»; інформаційні години «Боротьба кримськотатарського народу за своє право жити на Батьківщині триває…», «Боротьба за повернення на Батьківщину»; години пам’яті «Трагічні сторінки історії: День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», «Вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу»; перегляд відео «Трагедія кримськотатарського народу», «Народ, який заслуговує поваги», «Трагічна доля кримських татар». У бібліотеці для учнів підібрана виставка літератури та інформаційних буклетів, які стосуються трагічних подій. На навчальному закладі приспущені прапори.

/Files/images/90.jpg

Чи думав хтось із нас, як багато значить для людини те, що ми звемо природою? Про те, що Батьківщина для кожного починається саме з неї, такої знайомої і близької змалечку?

Відповіддю на ці запитання став виховний захід «Хто природу не тривожить, тому вона допоможе», проведений учнями 10 класу. Він був спрямований на виховання в школярів бажання берегти все живе на землі, формуванню внутрішньої потреби знати, покращувати екологічний стан природного середовища, любити Україну.

Охорона природи – це не просто лозунг, не тимчасовий захід, а постійна напружена робота. Це битва за родючу землю, незабруднену воду, чисте повітря, за світле майбутнє планети Земля.

/Files/images/789.jpg

Учнівський та педагогічний колектив Блажівської ЗОШ долучилися до проведення акції«Дня вишиванки». Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Всі учасники отримали багато позитиву, а в очах у кожного було видно гордість за наш національний символ.
Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

Одягнімо вишиванки, друже,
Як одвічний предків талісман.
Хай не буде серед нас байдужих
І один в нас буде отаман.

Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби, одягнім
І відчуєм — вороги безсилі
Зруйнувати український дім.

Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.

Висить рушник у хаті на кілочку,
Калина червоніє на столі,
А біля неї – жовті колосочки,
Мов пустотливі братики малі,
Це все – моя земля, моя Вкраїна,
Це рук моєї матері тепло,
І цей рушник, яким і дочку й сина
Благословляє мати на добро.

/Files/images/DSCN6015.JPG

У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.

Берегинею кожного роду, кожної сім’ї є мудра Жінка – матір. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна !

У Блажівській ЗОШ пройшов зворушливий захід до Дня Матері та Дня сім’ї. Учні 6 класу запросили на свято – зустрічі мам, щоб кожна матуся відчула любов і доброту своїх дітей. Адже для кожної людини дуже важливо і дуже потрібно хоча б раз на рік зупинитися в цій життєвій метушні, згадати про найдорожчу людину на землі, яка подарувала життя, піклується, оберігає, захищає, допомагає … своїй дитині усе своє життя !

/Files/images/56.jpg

День Перемоги – це значиме і хвилююче для кожного представника нашої школи свято, яке ми вшановуємо як данину пам'яті і глибокої пошани славетним захисникам Вітчизни, всім, хто самовіддано, героїчно на фронті і в тилу наближав довгоочікуваний день Великої Перемоги. Вшанування героїчного подвигу наших ветеранів, важливий елемент патріотичного виховання молоді. Це наш синівський обов'язок перед тим Великим подвигом, який ветерани здійснили в ім'я всього людства, подарувавши всім нам життя.

Відзначаючи 72-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в школі були проведені заходи:

- 5-7 класах тематичні виховні години з теми «Це треба не мертвим, це треба живим»

- Для учнів 8-9 класів організований круглий стіл з питання «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»

- Бібліотекарем школи підготовлена експозиція ілюстративних та друкованих матеріалів «Трагедія народу України»

- Проведено уроки мужності для учнів 10,11 класів за темами: «Причини масового знищення населення України у роки Другої світової війни».

- Організовано перегляд документального фільму про події Другої світової війни для учнів 9-х класів.

- Для учнів 1-4 класів було проведено тематичні екскурсії до шкільного музею, які підготували 10-класники, з теми «Пам'ять про Велику Вітчизняну війну в наших родинах».

- Мітинг – реквієм «Зі спалу геройства і мертвих, і живих писалось ім’я Перемога»

- Конкурс малюнків Війни і миру

- Упорядкування території біля меморіалу Слави та могил загиблих воїнів

- Покладання квітів до меморіалу Слави

/Files/images/0987.jpg


4 травня у школі пройшло традиційне шкільне свято – свято Букваря .

На свято першокласників запросили тих, хто був з ними весь цей рік підтримуючи, допомагаючи робити перші кроки на шляху учнівства. Це батьки, бабусі й дідусі, директор школи, завуч, учителі, бібліотекар.

Здається, що тільки вчора діти переступили поріг нашої школи.
А пройшло вже 9 місяців. Всі були невмійками і незнайками. І навіть не віриться, що це ті самі діти, які були 1 вересня. Вони все подолали . Пригадується 1 вересня, коли вручили букварі. Як кортіло заглянути всередину, подивитись, що там є.
Сьогодні для учнів 1 класу буквар – звичайний підручник, який навчив добре і швидко читати. Це книга, з якої починали всі. Це перша сходинка на шляху до великого світу знань.

/Files/images/98076.jpg

26 квітня 1986 року – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.

У зв’язку із 31-ми роковинами Чорнобильської катастрофи в навчальному закладі проведено ряд заходів.

З 25 по 29 квітня класними керівниками було проведено тематичні виховні години «Нехай у серці не згасне пам’ять», години інформування «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти», «Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять», уроки пам’яті «Чорнобиль: подвиг і трагедія», уроки мужності «Золотонісці – ліквідатори аварії на ЧАЕС»;

25 квітнябібліотекар Коханевич Л.П. у холі школи організувала тематичну виставку, присвячену 31-ти річчю Чорнобильської катастрофи.

26 квітня педагогом- організатором було проведено тематичну загальношкільну лінійку: «Чорнобиль немає минулого» .

З 25 по 29 квітня вчителі образотворчого мистецтва організували виставку малюнків приурочену 31 -ій річниці Чорнобильської катастрофи.

/Files/images/234.jpg

26 квітня 2017 року у школі пройшов День цивільного захисту.День цивільного захисту - це можливість застосувати практичні навички і пригадати все про надзвичайні ситуації та правила поводження під час стихійних лих і пожеж. Основні завдання Дня цивільного захисту: вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя;удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій; практична перевірка вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, тренування у виконанні нормативів з використання індивідуальних засобів індивідуального захисту, уміння виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу; формування і розвиток високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки, постійної готовності виконати завдання цивільного захисту; виховання впевненості в ефективності заходів, що проводить цивільний захист. У рамках Дня цивільного захисту населення в школі було проведено ряд заходів. У вестибюлі школи були представлені малюнки та газети, які знайомили учнів з надзвичайними ситуаціями та правилами поведінки при їх виникненні, розгорнута експозиція засобів захисту населеннявід уражень, які виникають під час надзвичайних ситуацій. Був проведений єдиний урок з правил безпеки. У закладі було оголошено навчальну тривогу «Увага всім!». Працівники та учні школи швидко зреагували на сигнал і були евакуйовані у ПРУ. Учні старших класів провели практичні заняття по відпрацюванню прийомів користування засобами індивідуального захисту( протигаз, ЗЗК). Медсестра школи, Світлана Іванівна, демонструвала учням надівання пов’язки, під час перелому нижньої кінцівки та передпліччя. Її вихованці показували створення носилок з підручних засобів. Були проведенні вікторини за тематикою: «Щоб у радості зростали, лиха слід не допускати»; « Багато знати – вміло діяти!»; « Як стати супергероєм»

Закінчився День цивільного захисту підбиттям підсумків та обговоренням результатів проведення Дня цивільного захисту з керівним складомшколи, відповідальними особами, педагогічними працівниками.

/Files/images/89887.jpg

Веселкою переливались кольори

В Блажеві на фестивалі,

Коли там юні майстрині і майстри

Презентували свої писанки чудові.

На писанках то сонечко сія,

То пташка гордо плинне білокрила,

То врожаїться колосом земля,

То квітка ніжні пелюстки розкрила.

То парубок руку дівчині подав,

Бо на взаємність має сподівання;

То поцілунок голубків, що нагадав

Нам ніжне і палке, мов жар, кохання.

Усі ці символи із рук писанкарів

Перетікають з воском на яєчка

І залишають різнобарвний слід майстрів

У крапках, комах, хрестиках, кружечках.

Великоднє свято – найсвятіше. Це свято пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Цього урочистого дня ми вітаємо один одного словами: «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!» Славлячи Бога, ми стаємо мудріші й ласкавіші серцем, миримося з ближніми, прощаємо по особливому віримо і любимо. Ми вшановуємо Божу благодать, освяченими в церкві пасками, крашанками і писанками. У житті кожного християнина Великдень - свято особливо шановане та величне. Й не тільки тому, що приходить воно з утвердженням справжньої, квітучої та теплої весни, але й тому, що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри - над безнадією.

Пасхальні дні - це й час віддати шану всім тим, кого немає серед живих, хто, залишивши нам свою любов і життєвий досвід, поринув у вічність. Згадаймо їх молитвою та добрим словом.

Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Кожна писанка - це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви - усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.

Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі. Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». За останні часи писанка досить швидко відродилася на рідній землі.

Яєчко — розмальоване, барвисте,

Ним тішиться і старець, і дитя,

Творіння рук людських, святе і чисте,

Маленький символ нашого життя.

Творіння Божої краси у мить натхнення,

Весна... Великдень... Боже Воскресіння...

І писанка, як серця одкровення,

Як Боже й людське трепетне творіння.

Тут кожна лінія — промінчиком з небес

Окреслює хвалу і славу Богу.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

До вічності вказавши нам дорогу.

18-19 квітня учні Блажівської ЗОШ брали участь виставці – конкурсі «Великодні писанки». Виставка-конкурс проводиться у 2-х вікових категоріях. Переможцям разом з грамотами вручили також солодкі подарунки.

/Files/images/3456.jpg

Сьогодні особливо гостро постала проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров’я багато людей починає цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього природного скарбу. Тому кожен із нас повинен свідомо ставитися до власного здоров’я, берегти найдорожчий скарб у житті. Недарма в народі кажуть, що здоров’я за гроші не купиш. За нього потрібно боротися. Тільки творча, духовно багата і здорова особистість зможе розв’язати як щоденні виробничі, так і масштабні завдання, які забезпечать не просто виживання, а й прогрес. Бути здоровим – значить бути веселим і життєрадісним, із надією зустрічати новий день, відчувати себе по справжньому щасливим. Для цього необхідно зробити правильний вибір, щоб жити цікаво, самореалізовуватися, займатися фізкультурою, спортом, уміти організовувати дозвілля, відмовитися від шкідливих звичок. Варто зрозуміти, що серйозною проблемою підлітків є шкідливі звички та їхній негативний вплив на здоров’я. Тому нам потрібно сформувати потребу у збереженні власного здоров’я, у вивченні особливостей власного організму, в необхідності жити в гармонії з довкіллям.

У Блажівській ЗОШ було проведено заходи, які були націлені на формування в учнів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, залучення до занять фізичною культурою, забезпечення психоемоційного розвантаження учнів.

Свято, яке пройшло у 2-Б класі було дуже актуально для молодших школярів, тому що дає змогу сформувати навички здорового способу життя. Здоров’я – це безцінний дар природи, воно дається на жаль, не на віки, його треба берегти. Здорова дитини здатна добре вчитися, чудово працювати,має гарний настрій. А коли діти будуть здоровими,то виростуть з них здорові і сильні люди,тобто міцна і здорова нація.

Цікавою та змістовною була бесіда для учнів 11 класів з медсестрою школи в доступній і цікавій формі познайомила учнів з основними напрямками збереження і підтримання в належній формі свого здоров'я і організму в цілому. Метою зустрічі було формування в учнів уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на дитячий організм куріння, уживання алкоголю, наркотичних речовин та пропаганда здорового способу життя.

Особливий акцент був зроблений на негативний вплив на підлітковий організм шкідливих звичок та модних викликів сьогодення, таких як татуаж, пірсінг, вживання енергетичних напоїв.Лікарка відповіла на питання дітей про здорове харчування, про наслідки тютюнопаління і вживання так званих "легких" наркотичних засобів, та багато інших питань, що цікавили школярів.Діалог був направлений на виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та профілактику шкідливих звичок; формування почуття відповідальності за свої дії.

Була організована виставка присвячена такій важливій, значимій для всіх темі, як здоров'я, адже здоров'я – одна з основних умов щастя людини. Під час виставки діти дізналися про те, що благотворно і негативно впливає на здоров'я людини, про правила ведення здорового способу життя.

Ти кожен день живи за розпорядком:

Вставай, вмивайся, ліжко застеляй,

Сніданок з’їж і, дякуючи мамі,

У рідну школу, друже, поспішай.

Учися гарно, старанно, охайно,

Здолати лінощам себе не дозволяй.

У школі рухайся, спілкуйся, розвивайся,

Науки різні добре ти вивчай.

Зі школи ти додому повертайся,

Там пообідай, відпочинь, поспи.

Та про уроки ти не забувайся.

Завдання вчителя як слід зроби.

А далі – час весь твій:

Як хочеш – грайся,

Чи вдома, чи із друзями в дворі,

Побігай, пострибай чи позмагайся,

Хай розімнуться м’язи всі твої.

Ти можеш помогти своїй матусі,

Із татком щось цікаве змайструвати…

Все ти виконуй, що велять дорослі,

І вчасно ввечері вкладайся спати.

Здоровий сон тобі вкрай необхідний.

Здоровий будеш – то не будеш бідний!

/Files/images/07.04.jpg

Сміх – це ліки від усіх недуг, він додає людям настрою, допомагає у житті побачити більше світлого, радісного, стати добрішими. Втрачений той день, коли ви жодного разу не посміхнулися. Вже давно помічено, що навесні люди частіше жартують. А це і не дивно. Адже на дворі так гарно світить сонечко, прилітають з вирію пташки, природа прокидається від зимового сну, все радіє, сміється. На дворі квітень. І недаремно цей місяць вважають місяцем сміху, радості та веселощів.

Перше квітня – день відомий,

Всі це добре знають,

Наші любі Блажовчани

День цей поважають.

Побрехеньки розказати

Може хто завгодно –

І не варто ображатись –

В день оцей святковий!

А це означає, що 03.04.2017 р. у Блажівській ЗОШ всі жартували, сміялися і веселилися разом і разом…росли, бо добрий сміх – найкращий вітамін росту. Учні весело, гарно і так багато розповіли про те, чого вчать у школі. А на сам кінець послухали декілька порад. Але слухали уважно, щоб не виникло непорозуміння.

Від щирого серця хочеться побажати всім, щоб світлий, добрий гумор та веселий сміх завжди допомагали вам долати всі негаразди.

/Files/images/123456789.jpg

24 березня відбулася Всеукраїнська фізкультурно-патріотична гра «Козацький гарт ». Цьогоріч за першість боролися курні «Патріоти», «Козаки». Учасники продемонстрували свої вміння, показавши не тільки високі спортивні результати та хороші артистичні здібності, а й знання історії козацтва, спортивні досягненя.

Кожен курінь боровся між собою у різноманітних естафетах:
- Естафета «Котигорошко» ;

- «Доставка козацького ларця»

- « Гетьманський»

- «Кобзарський»

- «Перенесення вантажу»

- « Втеча полоненого з неволі»

- « Наша мова калинова»

- « Казацька естафета»

Переможці курінь «Козаки» та призерикурінь «Патріоти» були нагороджені грамотами та солодощами.

/Files/images/11111111111.jpg

20 березня в школі було проведено спортивні змагання «Веселі старти» між учнями 2-А і 2-Б класів.

Змагання пройшло з метою виховувати любов до фізкультури та спорту, розвивати руховий апарат, фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров’я, виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки, прищеплювати прагнення до занять фізкультурою.
Учні змагались у різних цікавих естафетах, таких як «Стиль собачки», «Несе Галя воду», «Повітряний мішок», «Стрибки в мішку з м’ячем», «Велика естафета», «Біг з м’ячами під руками»
Команди показали справжню спритність, командну єдність та спортивну підготовку.Цього разу перемогу здобули учні 2-А класу. Сподіваємось, це стане прикладом для менших учнів.
Ми бажаємо всім бути здоровими і життєрадісними!

Ви наша опора,
Ви наша надія,
Дорослими станете
Будьте міцними,
Твердими, мов криця,
Для цього ще треба
Багато вам вчиться.
Тож хай вам всміхається
Вранішнє сонце,
Бажаю вам радості
В кожне віконце.
Ростіть і мужнійте
Любі дівчатка й хлоп’ята,
Хай вами гордяться
Ваші мами і тата.

/Files/images/765.jpg

Ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове свято- 8 Березня,що втілює пробудження усієї природи від зимового сну. Цей день несе для всіх ніжність і красу.

8 Березня у Блажівській ЗОШ І-ІІІ ступенів організували і провели цікаве свято «Її величність- ЖІНКА»

На святі відчувалася радісна атмосфера. Учні дивували дорослих своїми перевтіленнями, а саме – дзвінкими голосочками, майстерністю в танцях, декламуванням віршів, та неперевершеним дитячим артистизмом.

На святі звучали лагідні пісні про маму, дитячий гумор, слова вдячності і любові.

Свято 8 Березня пройшло цікаво і незвично. А результатом 8 Березня стали незабутні враження, емоції та посмішки.

/Files/images/8.jpg

«Мова-втілення думки.Що

багатша думка,то багатша мова.

Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

Борімося за красу мови,за правильність мови,

за приступність мови,за багатство мови…»

М.Рильський

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилися і учні 2-Б класу.

З метою глибокої поваги та шани до рідної мови, класним керівником та учнями було організовано та проведено свято «Мова моя солов’їна ». Учні щиро висловлювали теплі почуття до рідної мови, читали вірші, прислів’я, приказки, загадки, про мову і слово, співали пісні.

Наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

Панас Мирний наголошував, що «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, досвід, почування».

Головним завданням зустрічі було донести до учнів, що мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб. Це цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, той сам всохне від спраги.

Закінчилося свято красного слова «Молитвою за Україну» – духовним гімном українського народу.

/Files/images/DSCN5276.JPG

Усе життя нашої класної родини насичене різними подіями. Ми здійснюємо екскурсії, відгадуємо загадки, читаємо казки, організовуємо вистави, родинні свята. Нами проведено ряд відкритих святкових зустрічей. Щоб збагатити знання учнів про українські народні казки та казки народів світу, розвивати уяву, фантазію, авторську майстерність, інтонацію, дикцію, класний керівник з учнями 2- А класу організували і провели казку «Курочка Ряба» на новий лад. Свято розпочалося словами ведучих:

«Казка – це світ чарівний та незвичний.

Казка це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.»

Усі присутні на мить поринули в цікавий світ казки. Зустрілися з її величністю Казкою ,яка принесла глядачам казкові загадки.

Потім з’явився листоноша Пекін з телеграмою від Курочки Рябої. Щоб розвеселити нашу героїню, учні показали виставу.

Головні герої – дід і баба. Енергійно, кумедно, смішно Оля і Павлик виконували свої ролі. Неперевершеним гравцям усі довго аплодували.

На закінчення прозвучала пісня Ю.Воронюка «У казковім лісі»

/Files/images/DSCN5260.JPG

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України в Блажівській ЗОШ 20.02.2016 р. було проведено цикл заходівприсвячених річниці Революції Гідності: Пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Історія будь-якого народу містить періоди і дати, які є вирішальними та доленосними в його житті. 20 лютого 2016 року в Блажівській ЗОШ відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні–«Герої не вмирають».

Два роки минуло з тих подій, що назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця. Юному поколінню розповіли про ті буремні дні, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися.

Учні школи від щирого серця читали вірші сучасних українських поетів, присвячені подіям лютого 2014 року, а також переглянули відеоролик «Небесна сотня. Юні ангели.» та познайомилися з тематичною виставкою книг про велику самопожертву Героїв Небесної Сотні, що назавжди залишилися в серцях українців. Ця виставка — німе нагадування всім, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

На виховних годинах 17.02– 20.02 на тему «Революція Гідності та Свободи: як це було…» учні мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.

Україна – країна трагедій і краси, де найбільше люблять волю і найменше її знали, країна гарячої любові до народу і «чорної» зради, довгої вікової, героїчної боротьби за волю і незалежність. Минає три роки від трагічних подій на Майдані Підтримуючи акцію «Герої не вмирають" лідерами учнівського самоврядування школи на чолі з Кибукевич Н.М. було створено презентацію – показ з метою вшанування пам'яті героїв сьогодення….

Емоційною кульмінацією заходу стала мить хвилини мовчання де школярі та вчителі вшанували пам'ять про загиблих героїв, «Мирних солдатів Майдану», наших «Ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захисті українського народу. Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. Вони в наших серцях.

Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.

/Files/images/н.jpg

17 лютого у Блажівській ЗОШ І- ІІІ ступенів було проведено конкурс «Міс Перлина».

За титул найвродливішої, найталановитішої змагалися п’ ять найкращих, найкмітливіших, найелегантніших дівчат 9-А класу, які вразили присутніх своєю внутрішньою красою. Творчий конкурс проходив у декілька етапів. Дівчата дефілювали у власноруч зроблених сукнях, продемонстрували себе у творчих конкурсах різної тематики. Кожна з учасниць довела, що саме вона є оригінальною особистістю та вміє гідно триматися на сцені. Насамкінець присутні мали змогу насолоджуватися дефіле у вечірніх сукнях.

За результатами оцінок журі, титул «Міс Перлина 2017» отримала творча особистість, учениця 9- А класу Коханевич Аліна. Титул «Міс Толерантність»- Пацюкевич Катерина, «Міс Чарівність» - Борисовець Олександра, «Міс Ніжність» - Рошко Ганна та «Міс Елегантність»- Смик Аліна.

А загалом усі претенденти проявили креативність і талант у різних номінаціях. Тож від щирого серця вітаємо дівчат з перемогою! Бажаємо конкурсантам наснаги та подальших творчих злетів.

/Files/images/DSCN5184.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1464

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.