Герої живуть у віках

Герої живуть у віках

Ми українці і кожен з нас має пишатися нашою Батьківщиною. Кожен з нас повинен жити і працювати на благо України. Щоб наш рідний край був багатим, а люди в ньому щасливими, саме від людей залежить благополуччя країни, саме люди будують власне майбутнє, та майбутнє України.

...Війна. Загибелі. Горе. Кажуть, шкода всіх, кого війна забрала, а кого знав ще більше шкода.

В п'ятницю, 24 жовтня, учні Блажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вишикувались на лінійку Пам'яті, присвячену відкриттю меморіальної дошки, випускнику школи Кулакевичу Станіславу Андрійовичу, який загинув 26 липня від кульового поранення в голову, захищаючи на війні нашу рідну землю на сході України. Свою подяку і шану загиблому воїну віддали присутні на лінійці гості заступник голови районної ради Оксана Іванівна Кулакевич, головний спеціаліст відділу освіти Василь Васильович Бунько, в.о. військового комісара Рокитнівського райвійськомату Андрій Сергійович Крупич зі своїми підлеглими , священник Свято-Покровського храму отець Василій, військові побратими, з якими Святослав був в останньому своєму бою...

... Летять, відлітають у вічність роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам'яті, імена воїнів-героїв. Пам'ять про мертвих вшановують хвилиною мовчання. Ніхто не рахував, скільки б довелося мовчати, коли б так пом'янули кожного вбитого. Помовчати хоча б хвилину. За всіх, адже страшна смерть будь-якої людини. Постояти хвилину, нехай не заболять ноги, а тільки защемлять серця за тих, кого серед інших нема, хто лежить у землі, світить всім із небес...

Право на відкриття меморіальної дошки загиблому воїну було надано Оксані Іванівні та Андрію Сергійовичу. Під сумну мелодію пісні «Плине кача», схиливши голови, всі присутні стояли зі сльозами на очах. Вся родина, друзі, однокласники, односельчани загиблого Станіслава Кулакевича, з невимовним болем у серці, із рваною раною в душі, мужньо стримували у собі це непоправне горе. Отець Василій провів молебінь і освятив меморіальну дошку. Учні школи поклали квіти та лампадку із свічкою на могилу полеглого Героя.

…Цей рік незвичайний. Пронизаний він слізьми людей. Слізьми за тим, хто не вернувсь з війни, залишивши батьків, родину і дітей. Битва закінчується, а історія вічна. Пішла в історію не одна війна. Але ще довго будуть нас усіх тривожити голоси і живих, і тих, що загинули – війни не минають безслідно. Мине час, та в пам'яті людській залишаться бойові друзі. Залишаться молодими і веселими з жадобою життя, любові і добра. І таким залишиться учасник антитерористичної операції Кулакевич Станіслав Андрійович для всіх мешканців села. Вічна пам'ять! Слава герою! Слава Україні!

Степанча Н.І.

вчитель Блажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Кiлькiсть переглядiв: 409

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.